Kampania społeczna #zaginioneNIEzapomniane, przygotowana przez Polską Policję oraz Fundację ITAKA, ma na celu przypomnienie o dzieciach, które zaginęły wiele lat temu i nie wróciły do domów. Zaczyna się 12 maja i potrwa do 25 maja, gdy obchodzimy Międzynarodowy Dzień Dziecka Zaginionego. Wydarzenie to ma na celu wsparcie rodzin, które wciąż poszukują swoich bliskich, dając im nadzieję i przypominając, że sprawy zaginięć pozostają wciąż aktualne. Honorowy patronat nad kampanią objęła Rzeczniczka Praw Dziecka.
Kampania #zaginioneNIEzapomniane jest niezwykle istotna, szczególnie w kontekście statystyk dotyczących zaginięć dzieci. Przez ostatnie trzy lata w Polsce odnotowano ponad 6 300 przypadków zaginięt dzieci do 18 roku życia. Najwięcej z tych spraw dotyczy nastolatków w wieku 14-17 lat, ale pomocy potrzebują również młodsze dzieci. Choć większość zaginionych zostaje odnaleziona, to wiele spraw wciąż pozostaje bez odpowiedzi, a rodziny przeżywają dramatyczne chwile braku informacji o losach swoich dzieci.
W ramach kampanii będą prezentowane historie pięciorga dzieci, które zaginęły w różnych okolicznościach. Każda z tych opowieści jest przypomnieniem o ludziach, za którymi tęsknią rodziny. Ogłoszenia w mediach społecznościowych oraz w telewizji, jak również plakaty zawierające fotografie dzieci sprzed lat, mają na celu wzbudzenie empatii i przypomnienie o ich losie. Aby dodatkowo edukować społeczeństwo, kampania dostarcza cennych informacji o bezpieczeństwie dzieci i działaniach, które należy podjąć w przypadku zaginięcia. Zwieńczeniem kampanii będzie akcja podświetlenia budynków w całej Polsce na niebiesko oraz zachęta do włączenia się w lokalne inicjatywy związane z tą tematyka.
Źródło: Policja Miechów
Oceń: Rozpoczęcie kampanii #zaginioneNIEzapomniane w Miechowie
Zobacz Także